KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14401010
*
nr 1440 1010
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad 1958, Önskebrunn, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt
Utrop:
7.500 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 20:31:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 15:40:20
1
Vinnande bud
15/12 15:41:23
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg önskebrunn
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
-
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:31
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:30
-
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:24
-
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:13
*
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
nr 1440 1010
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad 1958, Önskebrunn, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 7.500 kr |
Såld: | 6.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 15:40:20 | 1 | Vinnande bud |
15/12 15:41:23 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg önskebrunn
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:55 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49 -
4098 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. "Fröken Anna". Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:31
-
4097 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:30 -
4096 Blandteknik
Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:24 -
5074 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Kustvy. Signerad, blandtek..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:13